۱۰۸
«جناب خان» خطاب به مردم بيانيه داد

جناب‌خان هم در سيما ممنوع‌التصوير شد

يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۸
جناب‌خان هم در سيما ممنوع‌التصوير شد
گروه هنري: سعیدسالارزهی (خالق عروسک جناب خان) در نامه‌ای خطاب به مردم، توضیحاتی درباره عدم حضورش در سري جديد برنامه «خندوانه» كه از شبكه نسيم پخش مي‌شود ارائه کرد. متن این نامه به شرح زیر است:

به نام خدا

از سال نود که تلاشم را برای خلق جناب خان و کوچه مروارید شروع کردم گهگاه خوشبینانه تخیل می‌کردم که در مراسمی دعوت شده و بابت نقشم در خلق جناب خان و کوچه مروارید تقدیر و تحسین می‌شوم و بعد از دو سال بی‌توجهی مطلق بالاخره این اتفاق در چهارشنبه شب گذشته افتاد و در دادگاهی به اسم برنامه خندوانه که در آن قاضی و شاکی هر دو یک نفر بودند نام من هم برده شد ولی به عنوان متهم.

دوست عزیز و رفیق قدیمی من رامبد جوان در برنامه‌اش از جای خالی جناب خان گفت و از هیولایی که جلوی حضور این کاراکتر ملی را در برنامه‌اش گرفته است، بی آنکه حتی اجازه دهد در برابر آن همه سخن و اتهام، فرصت پاسخگویی برای من وجود داشته باشد یا لااقل من بتوانم از آنچه که طی این سال‌ها بر من و جناب خان گذشته سخنی بگویم.

مردم عزیز ایران! من مثل دوستانم امکان استفاده از رسانه ملی و تریبون چند میلیونی را ندارم و بلد نیستم با گروگان‌گرفتن احساسات پاک یک ملت خودم را محق جلوه دهم. تنها کاری که طی دو سال گذشته انجام داده‌ام این بوده که به خاطر عشق مردم به جناب خان و حفظ حرمت دوستی، اجازه حضور او را بدون دریافت یک ریال یا گرفتن امتیازی داده‌ام چون می‌دیدم عروسکی که من، محمد نادری، امیر سلطان‌احمدی، رضا کاظمی‌نژاد، سارا سالار، هدیه هاشمی و دیگر همکارانم چند سال برای ساخت، طراحی شخصیت و ویژگی‌هایش زحمت کشیدیم، عروسکی از بین چندین و چند عروسک دیگر که برای خلق هر کدامشان هزینه شد، انتخاب شد و به کوچه مروارید آمد، توانسته در برنامه دیگری صدای مردم خودش باشد و لبخند بر روی لب آنان بیاورد. اما حالا نتیجه این همکاری، تبدیل شده به برگزاری دادگاه یک‌طرفه‌ای که در آن، شاکی راضی به خانه بازگشته است.

برخلاف آنچه که گفته می‌شود، اعتقاد راسخ دارم این برنامه خندوانه نبود که باعث شهرت جناب خان شد بلکه برعکس این جناب خان بود که با حضور پرمهرش و ویژگی‌های شخصیتی که ما برای آن ساخته بودیم باعث موفقیت دو چندان این برنامه شد اما متاسفانه روندی که طی شد و استحاله جناب خان از یک شخصیت نکته‌بین و حق‌دوست، به شخصیتی مجیزگو و متملق باعث شد در روند دو ساله‌ام تجدیدنظر کنم و بیش از این چشمم را به روی حقوق مادی و معنوی خودم و همکارانم نبندم.

در ضمن وقتی که از عدم دریافت پیشنهاد مناسب برای ادامه همکاری حرف می‌زنم منظورم پیشنهادی عادلانه، اخلاقی و حرفه‌ای بوده است که متاسفانه این امر تا کنون صورت نپذیرفته و همه پیشنهادها از جمله پیشنهادی که توسط خانم برومند به من منتقل شده، فقط و فقط صحبت از واگذاری اجباری و بدون قید و شرط مالکیت جناب خان با شرایط آنها و بدون توجه به رضایت قلبی من و همکارانم بوده است.

حالا قضاوت با شما. اگرچه رساندن صدایم به شما کار سختی است آن هم وقتی که انگار همواره حق با کسی است که صدایش بلندتر است. من همچنان منتظر باز شدن در همکاری و تعامل هستم. در سر، جنگیدن یا حذف یک کاراکتر ملی را ندارم و امیدوارم روزی برسد که بدون تهدید، بدون قلدرمآبی و بدون تطمیع و دروغ بتوانیم کنار هم کار و زندگی کنیم.
سعید سالارزهی
دی‌ماه ۱۳۹۵
کد مطلب: 122318

40
Russian Federation
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۰۹:۲۸
حیف بود جناب خان (346392)
فردوس توسی
Germany
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۰۵:۵۴
شایسته نیست سیمای جناحی و تنگ نظرانه (346426)
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۰۹:۴۲
کاملا صحیح بود..
خصوصا این که واقعا مردم گاهی دچار اشتباه میشوند و خنوانه را علت شهرت جناب خان میبینند اما در واقع جناب خان بود که ملت را جذب خندوانه کرد...
برآورده کردن درخواست چنین گروه هنری ای وظیفه هر برنامه سازی است که میخواهد از حضور این عروسک استفاده کند..
خبر خوب به شما اینکه مردم همه و همه قبل از ایرادات شما حق را به خود شما داده اند و از این بابت نگران نباشید.. (346393)
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۰۰:۱۴
پس شما هم تلویزیون خودمون رو نگاه میکنید؟
جالبه... (346424)
Y.nn@yahoo.com
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۶ ۰۰:۵۸
باور کنید من فقط بخاطر جناب خان خندوانه رو میدیدم (346425)
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۰:۰۸
پس این هم حق و حساب می خواهد. (346394)
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۲۰:۱۸
مگر بیکار که عرسک مفتی بسازه خب این هم زندگی داره (346420)
دوستدارجناب خوان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۰:۲۱
رسانه ملی رسالتی جز مکدرنمودن جامعه ایرانی نداردودراین راستاازهرمداحی استفاده میکندبخصوص آنانیکه توان ایجادحزنهای بیشتری دارندوخلاصه اینکه قریب به شش ماه درسال سیاه پوش ودربقیه ماههای سال دستهای هنرمندان قوی ومردمی رامیبندیم ویامحروم تاخنده ونشاط وامیددرجامعه مستولی نگرددونیزانسانهای متفکرومحبوب!بااینحال توقع دارندفرهنگهای بیگانه ورسانه های خارجی درایران بازارنداشته باشد! (346395)
توتیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۰:۳۵
باز هم مظلوم نمایی این مظلوم نمایی هم مد شده هر کسی و هر کاری و هر پفکی تاریخ مصرف داره (346396)
مهدی م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۱:۰۳
من که سر در نیاوردم بالاخره دادگاه باعث شده یا عدم قرارداد اخلاقی یا چه چیزی باعث شده جناب خان دیپورت شود؟ (346397)
نكته بين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۱:۰۸
برنامه خندوانه با حضور جناب خان كه منتقد بود و حرف دل مردم ميزد جالب بود و حالا ديگه اين برنامه ميلي شده مانند ديگر برنامه هاي چاپلوس گرايانه صداو سيماي ميلي و چنگي بدل نميزنه . از مسئولين برنامه خواهش ميكنم با پيشنهادات منطقي و معقول سازنده جناب خان موافقت نمايند تا مجددا شاهد حضور وي باشيم (346398)
DVG
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۳:۲۴
خندوانه بدون جناب خان یعنی هیچ.......!

جناب خان باعث دیده شدن خندوانه و رامبد جوان شده بود . (346404)
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۳:۳۹
برعکس این جناب خان بود که با حضور پرمهرش و ویژگی‌های شخصیتی که ما برای آن ساخته بودیم باعث موفقیت دو چندان این برنامه شد. واقعا درست است با نبود جناب خان برنامه خندوانه ده تا تماشاگر هم نخواهد داشت مثل بقیه برنامه های سیما (346407)
دیشپور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۴:۴۶
ما که اصلا زسانه میلی نداریم خیالمون راحت... (346409)
محمد
Russian Federation
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۷:۵۹
سلام
بنده نیز مانند هر ایرانی دیگری از اینکه دیگر جناب خان را در خندوانه نمی‌ببینیم، نارحت هستم.
چرا که این کاراکتر و این عروسک، توانسته لبخند را بر لبان مردم ایران جاری سازد و برای لحظاتی خستگی مشغله‌ها یا تألم‌های زندگی جاری مردم را کم کند.
اینجانب نیز برنامه انتقادی رامبد را دیدم و به برخی نکاتی که مطرح کردند، حق می‌دهم، اما همان زمان پیش خودم گفتم که اگر این عروسک خالقی داشته، چرا در یکی از برنامه ها و آن هم در قالبی طنز، خالق عروسک را می آوردند و ایشان را به مردم معرفی می‌کردند. (346415)
محمد
Russian Federation
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۸:۰۰
واقعا باید بدانیم همه چیز پول نیست. خوب است که همه افرادی را که در یک دستاورد یا موفقیت سهیم بوده اند، فراموش نکنیم و از آنها قدردانی کنیم (346416)
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۸:۵۵
در واقع صدایی جناب خان بود که او را معروف کرد. (346419)
یه هوادار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۲۲:۰۴
این جناب خان بود که باعث شد توجهات به سمت خندوانه گرایش پیدا کنه در نتیجه رامبد اگه میخواست ازش دوباره استفاده کنه باید رضایت سازندگان و گوینده رو جلب میکرد مثل همه کارهای سینمایی الکی خو نیست از ایده و صدای خاص یه شخص بیای مفت مفت استفاده کنی بعد میلیونی میلیونی از سودش برداشت کنی . ما تا آخر پشت تیم جناب خان هستیم. (346421)
سیدحسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۲۲:۳۵
جناب خان باید برگرده... (346422)