۲
آذر منصوري:

هاشمی رفسنجانی به مردم اعتماد داشت

سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
گروه سياسي: یک عضو حزب اتحاد ملت گفت: باید از گسترش دو قطبی‌ها پرهیز کرد و راه هاشمی رفسنجانی را در ایجاد ثبات در کشور ادامه داد.
هاشمی رفسنجانی به مردم اعتماد داشت

آذر منصوری درباره ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی طی دوران حیاتش یک دغدغه بزرگ به نام ثبات کشور داشت چرا که مقدمه هر تلاشی برای رسیدن به توسعه و پیشرفت ثبات است. اگر خللی در ثبات کشور ایجاد شود گام‌های دیگر برداشته نخواهد شد و ایشان این موضوع را به خوبی درک کرده بودند.وی ادامه داد: بعد از گذشت نزدیک به چهار دهه از انقلاب اسلامی با نگاهی به تاریخ متوجه ضرورت این دغدغه آیت‌الله هاشمی می شویم. من فکر می کنم چنین دغدغه ای باید مهمترین میراث به جا مانده از ایشان برا ی همه دغدغه مندان و دلسوزان منافع کشور باشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه هاشمی پس از فوت‌اش نیز در جامعه ایران تاثیرگذار خواهد بود گفت:‌ تا زمانی که ایشان در قید حیات بودند یک نقش بر عهده داشتند و پس از رحلت شان نقش دیگری را ایفا می‌کنند. اندیشه ایشان زنده است و مورد استفاده همه علاقمندان منافع ملی قرار خواهد گرفت. همه کسانی که مشی و منش ایشان را قبول دارند باید تلاش کنند تا کشور در مسیر توسعه، ثبات و عدالت بخشی گام بردارد.

منصوری همچنین تصریح کرد: پس از رحلت ایشان باید توجه بیشتری نسبت به مسئله ایجاد دو قطبی در کشور داشته باشیم. دو قطبی می‌تواند کشور را به کشمکش هایی سوق دهد که جلوی پیشرفت همگان را بگیرد. از همین رو تاکید داریم باید به دوقطبی‌ها دامن زده نشود.وی همچنین ادامه داد: از سوی دیگر باید تلاش کنیم تا هر چه به انتخابات سال 96 نزدیک‌تر می‌شویم آرامش بیشتری در کشور مشاهده کنیم اگر این مسیر ادامه پیدا کند نگرانی‌ها نه تنها از بین می‌رود بلکه خودش نقطه عطفی خواهد بود که هاشمی رفسنجانی بر آن تاکید می‌کرد.

منصوری افزود:‌ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به این اطمینان رسیده بودند که گسترش عقلانیت در کشور به نفع همه مجمع‌های سیاسی خواهد بود. از سوی دیگر ایشان به مردم هوشیار و آگاه جامعه ایران اطمینان داشتند که به موقع و بزنگاه‌هایی مانند 92  و 94 حضور پیدا کرده و اجازه نمی‌دهند که مجددا کشور در مسیر سراشیبی قرار گیرد.وی در پایان گفت: با توجه به  اظهارنظر ها و پیام هایی که برای درگذشت ایشان داده شد می توان گفت که مقدمه ای برای وحدت ملی ایجاد شده است.

کد مطلب: 123300