خبرهای لحظه‌ای سایت بهارنیوز را در کانال تلگرامی ما فقط به آدرسbaharnewsir@  بخوانید. ضمنا سایر کانالهای همنام با بهارنیوز با آدر‌س‌های غیر از baharnewsir @ همگی جعلی بوده و هیچ ارتباطی با ما ندارند.
 
۱۶

کارون را بردید، خاک را فراموش کردید

سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴
میثم حلالی نسب
روزنامه بهار
نمی دانم از کجای این قصه شروع کنم، از کجای این بمب هسته‌ای که اهواز را ویران کرد، از کجای این آوار خراب شده که همه چیز را زیر خود مدفون کرده است و از بد ماجرا نیروهای امدادی هنوز به فکر آوار برداری از این شهر پر درد نیفتاده‌اند و چند صد هزار نفری زیر آن هر چه بی‌سیم می‌زنند، هر چه پیامک‌های آخر را می‌دهند و هر چه آدرس موتورخانه را می‌دهند باز کسی نیست که برای نجات جانشان آوار برداری را آغاز کند. اینجا مردم کلانشهر اهواز مشغول نوشتن وصیت نامه‌های خود روی هر شبکه فضای مجازی هستند.
مسولین به فریادمان برسید.
داریم خفه می‌شویم کمک.
آقای روحانی اهواز را دریاب
کارون را بردید، خاک را فراموش کردید.
آیا مخازن نفت هم برای برداشت نفت با بی برقی مواجه اند.
آیا انتقال آب از سرشاخه‌ها بی برق اند.
اینها آخرین نوشته‌های اهوازی‌ها روی دیوارهاست. تعدادشان هم غریب به ۱ میلیون نفر.
اینجا بیش از یک دهه است داریم با ماسک زندگی می‌کنیم. کپسول‌های اطفاء حریقمان هم دیگر پودری ندارند. آتش بی‌توجهی هر روز زبانه‌اش و شعله‌هایش بیشتر و بیشتر جنازه‌های باقی مانده را می‌سوزاند و تشخیص هویت‌ها را سخت تر می‌کند. مسولین آوار برداری کی تمام می‌شود؟ نکند آوار برداری از اهواز به اندازه پلاسکو طول بکشد و  دیگر هیچ کس زنده نماند. ما هنوز زیر آوار زنده ایم/ لطفا  عکس سلفی با این آوارها نگیرید، به سگ‌های زنده یابتان بگویید بیشتر بگردند، تلافی می‌کنیم.

اینجا جانبازان جنگ و افرادی که دچار آسم از ریزگردها هستند تحمل کمتری دارند، حداقل جانبازان شیمیایی جنگ را از زیر آوار دربیاورید، خس خس سینه‌هایشان بدجور طاقت ما را کم کرده و حتی نمی‌توانیم به مابقی امیدواری بدهیم.حداقل تشریف بیاورید گاو صندوق‌ها را از زیر آوار در بیاورید و این عملکردتان را به تصویر بکشید و بگویید هر آنچه داخل گاوصندوق‌ها باشد به بازمانده‌ها می‌دهیم. راستی اگر بعدها موبایل‌هایمان را از زیر آوار یافتید  برای چند لحظه روشنش کنید، پیام‌های تلخی به دستتان می‌رسد از آخرین نفس‌هایی که زیر آوار کشیدیم.
کد مطلب: 125507

حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۱۲:۵۶
واقعا عالی بود. امیدواریم تمام ملت ایران و مسئولین و علمای قم که نظراتشان صائب می باشد بیشتر توجه فرمایند ودر صورت لزوم فتوای لازم و راهگشا را صادر نمایند. (348468)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۱۴:۲۸
هر چه بیشتر فریاد می زنیم آوار بیشتری سرمان خراب می شود.دیگه داره باورم می شه نکنه من ایرانی نباشم یا جنس مسئولین نظام با ما فرق دارند. (348475)
علی
Germany
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۱۴:۳۷
برخورد پوپولیستی و شعارگونه مثل مطلب فوق هیچ مشکلی را حل نمی کند، هر مدیر موفقی مثل استاندار قبلی در استان باشد و به نماینده ها و بعضی مدعیان دروغین اصولگرایی و اصلاحطلبی باج ندهد ، توسط این مدعیان کله پا می شود تا مدیرانی مطیع جایگزین شود ، تمسک به شعارهای احساسی و غیر تخصصی و بی حاصل و تمرکز و تبلیغ این شعارها و عومل که هیچ اثر واقعی در ایجاد مشکلاتی مثل ریزگردها و ... ندارند هیچ نتیجه ای ندارد و فقط با متشنج کردن استان باعث فرار بیشتر نخبه ها و سرمایه ها خواهد شد و مشکلات را دوچندآن می کند (348477)
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۲۱:۳۴
حرف شما درست است درمملکتی که ازمردم عادی وناوارد درمورد مسایل تخصصی سوال می شودوبعدبااستنادبه آن سرمردم راشیره می مالندغرازاین انتطارنمی رود (348497)