خبرهای لحظه‌ای سایت بهارنیوز را در کانال تلگرامی ما فقط به آدرسbaharnewsir@  بخوانید. ضمنا سایر کانالهای همنام با بهارنیوز با آدر‌س‌های غیر از baharnewsir @ همگی جعلی بوده و هیچ ارتباطی با ما ندارند.
 
۱۰
در اعتراض به خاموشی‌ها و پدیده ریزگردها

تجمع اهوازی‌ها در چهارمین روز متوالی

جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲
گروه جامعه: به دنبال تکرار بحران قطعی برق و آب در برخی نقاط استان، مردم اهواز برای چهارمین روز متوالی جلوی استانداری خوزستان تجمع کردند.
تجمع اهوازی‌ها در چهارمین روز متوالی
به گزارش ایسنا منطقه خوزستان، نهم بهمن ماه به دنبال طوفان گرد و خاک با غلظت 66 برابر حد مجاز، برق، آب و شبکه‌های مخابراتی در شهرستان های اهواز ، کارون باوی قطع شد و پس از آن نیز قطعی برق به تناوب در اهواز و برخی نقاط استان رخ داد. در 23 بهمن ماه این بار 11 شهرستان خوزستان حدود 14 ساعت با قطع برق، آب و خطوط مخابراتی مواجه شدند که این وضعیت موجب تعطیلی مدارس، دانشگاه ها ادارات و بانک‌های این شهرستان ها شد.

مردم اهواز در اعتراض به قطعی سراسری برق و آب و پدیده ریزگردها و انتقال آب کارون روز یک شنبه با در دست داشتن پلاکاردها و سردادن شعارهایی جلوی درب استانداری خوزستان تجمع کردند. این تجمعات روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز تداوم یافت.

از حدود ساعت 19 روز گذشته و با وجوداینکه وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفته بود که در خوزستان مشکل قطعی برق وجود ندارد با آغاز بارش ها در اهواز قطعی برق سراسری و در برخی نقاط نیز قطعی و افت فشار آب و قطعی مراکز مخابراتی و اینترنت رخ داد. شهرستان هایی نظیر سوسنگرد، دهدز، کارون و باوی نیز با قطعی برق در خاموشی فرو رفتند. از ساعت 16 دیروز پنجشنبه مردم اهواز بار دیگر جلوی درب استانداری خوزستان تجمع کردند.

«کارون با اصالت، تسلیت تسلیت»، «اهواز شهرماست، هوای پاک حق ماست»، «کار ما هیچ سیاسی نیست، فقط هوای پاک میخوایم»، «اهواز بی قراره، کارون آب نداره»، «نفت و آب اهواز رو بردن، جاش گرد و خاک آوردن» برخی از شعارهای مردم در این تجمع بود. این تجمع در نهایت بدون حضور یافتن مسئولان در میان مردم در ساعت 19:30 پایان یافت.
کد مطلب: 125674

رییس زاده از اهواز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۱/۲۹ ۱۶:۰۹
بخدا ادم دیوانه می شود از دست این مسولین بی خیال و پررو
کاش هموطنان ما صدای مظلومیت ما را بشنوند و بفریاد ما برسند (348565)
ایرانی
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ ۰۱:۴۵
برخی تصمیم گیری های مدیران باعث بوجود آمدن اختلافات قومی و گاها خدایی نکرده شبه جنگ های داخلی می شود. انتقال آب کارون و خشکاندن تالاب های خوزستان برای استخراج نفت (که هزار البته راه های ساده تری برای استخراج نفت در این مناطق مانند حفاری جهت دار و استفاده از بارج وجود دارد) باعث بغض و دلخوری مردم خوزستان نسبت به برخی شهر ها شده است. که این ناراحتی نتایج نامطلوبی خواهد داشت. خوزستان با مشکل بیکاری, کم ابی مواجه است. در صورتی که آب خوزستان به اصفهان منتقل می شود. در های خوزستان به روی همه گشوده است (348570)