خبرهای لحظه‌ای سایت بهارنیوز را در کانال تلگرامی ما فقط به آدرسbaharnewsir@  بخوانید. ضمنا سایر کانالهای همنام با بهارنیوز با آدر‌س‌های غیر از baharnewsir @ همگی جعلی بوده و هیچ ارتباطی با ما ندارند.
 
۰

پاسخ ظريف به ادعاي دروغ دلواپسان

سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
گروه سياسي: محمد جواد ظریف با انتشار تصویری از یک نمودار در صفحه اینستاگرامش خاطرنشان کرد: پس از برجام، به لطف خدا و با تلاش مدیران و کارکنان صنعت نفت، نه تنها سهم ایران از بازار جهانی نفت بازپس گرفته شد، بلکه با دیپلماسی موفق نفتی، روند نزولی قیمت ها نیز متوقف شد.
پاسخ ظريف به ادعاي دروغ دلواپسان
به گزارش ایسنا، وزیر خارجه در این پست اینستاگرامی نوشت: پنجمین گزارش اجرای برجام روز شنبه به مجلس شورای اسلامی ارائه شد. نمودار فوق که در گزارش دی ماه به مجلس آمده است، نشان دهنده روند کاهنده صادرات نفت ایران در سال های قبل از برجام و شرایط کنونی صادرات در صورت به نتیجه نرسیدن توافق موقت ژنو (صادرات صفر) و یا عدم دستیابی به توافق نهایی برجام (یک میلیون بشکه در روز) است. نمودار روند قیمت نفت (نقطه چین) نشان می دهد که بر خلاف تصور دوستان، شروع تحریم‌های نفتی نه تنها به بالا رفتن قیمت جهانی نفت نینجامید، بلکه با افزایش تولید عربستان و گرفتن سهم بازار ایران، روند نزولی قیمت نفت از همان ابتدای تحریم ها شروع شد. پس از برجام، به لطف خدا و با تلاش مدیران و کارکنان صنعت نفت، نه تنها سهم ایران از بازار جهانی نفت بازپس گرفته شد، بلکه با دیپلماسی موفق نفتی، روند نزولی قیمت‌ها نیز متوقف شد.
کد مطلب: 128520

۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۰:۱۱
مسئله اینجاست که دلواپسان امثال کریمی قدوسی نمی توانند این نمودار را تجریه وتحلیل کنند.. (351095)
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۳:۵۴
درود به خردمندی، درایت، و بصیرت واقعی. (351109)
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۶:۲۵
آفرینبر دکتر ظریف مدبر و شجاع (351127)