خبرهای لحظه‌ای سایت بهارنیوز را در کانال تلگرامی ما فقط به آدرسbaharnewsir@  بخوانید. ضمنا سایر کانالهای همنام با بهارنیوز با آدر‌س‌های غیر از baharnewsir @ همگی جعلی بوده و هیچ ارتباطی با ما ندارند.
 
۲
تازه ترين ليست مجازها را مشاهده كنيد

کدام بانک‌ها و موسسات مجوز بانک مرکزی دارند؟

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
کدام بانک‌ها و موسسات مجوز بانک مرکزی دارند؟
گروه اقتصادي: برخی از بانکها و موسسات مالی بدون مجوز بانک مرکزی با پیشنهاد سودهای غیرقابل باور و بیش از نرخ های اعلامی بانک مرکزی مدتی است که با سرمایه‌های مردم می‌چرخند، وام می‌دهند اما به آینده کاری آنها امیدی نیست و در واقع حیاتشان به مویی بند است.

با این حال بانک مرکزی بارها در اطلاعیه‌های گوناگون به سپرده‌گذاران هشدار می‌دهد که پول خود را فقط در بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری‌ دارای مجوز، سرمایه‌گذاری کنند و گول تبلیغات موسسات مالی فاقد مجوز را نخورند. در این میان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور شفاف سازی و اطلاع رسانی صحیح به مردم، فهرست بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سایر نهادهایی که مجوز تاسیس و فعالیت آنها صادر شده و تحت نظارت بانک مرکزی است را به شرح ذیل اعلام کرده است. همچنین بانک مرکزی به طور مکرر اعلام کرده است که بانک‌ها و موسسات اعتباری يا ساير نهادهايی که نام آنها در فهرست قرار ندارد، دارای مجوز از اين بانک نبوده و مسئوليت ناشی از عملکرد ناصحيح آنها مستقيماً متوجه کسانی می‌شود که به اين موسسات مراجعه داشته‌اند.
 
بانک‌های تجاری دولتی
بانک سپه
بانک ملی ایران
پست بانک ایران
 
بانک‌های تخصصی دولتی
بانک توسعه تعاون
بانک توسعه صادرات ایران
بانک صنعت و معدن
بانک مسکن
بانک کشاورزی
 
بانک غیردولتی تجاری
بانک آینده
بانک اقتصادنوین
بانک انصار
بانک ایران‌زمین
بانک پارسیان
بانک پاسارگارد
بانک تجارت
بانک حکمت ایرانیان
بانک خاورمیانه
بانک دی
بانک رفاه کارگران
بانک سامان
بانک سرمایه
بانک سینا
بانک شهر
بانک صادرات ایران
بانک قوامین
بانک گردشگری
بانک ملت
بانک کارآفرین
 
بانک غیردولتی قرض الحسنه
بانک قرض الحسنه رسالت
بانک قرض الحسنه مهر ایران
بانک مشترک ایرانی و خارجی
بانک مشترک ایران-ونزوئلا
 
موسسه اعتباری ایرانی غیربانکی
موسسه اعتباری توسعه
موسسه اعتباری کاسپین
موسسه اعتباری کوثر مرکزی
موسسه اعتباری ملل
موسسه اعتباری نور
 
بانک خارجی دارای شعبه در ایران
بانک استاندارد چارتر
بانک تجارتی ایران و اروپا
تعاون اسلامی برای سرمایه گذاری(مصرف التعاون الاسلامی للاستثمار)
فیوچر بانک (المستقبل)

گفتنی است اسامی بانک‌ها و نهادهای مالی مجاز اعلام شده در این گزارش با توجه به دریافت مجوز دیگر موسسات یا حذف مجوز موسسه یا بانکی ممکن است تغییر کند از این رو برای آگاهی از آخرین شرایط مجوز بانک‌ها و موسسات مالی پیش از هرکاری باید به سایت بانک مرکزی مراجعه و لیست به روز شده را مشاهده کرد.
کد مطلب: 132130

حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۴:۱۸
پس بانک مرکزی چه کاره است .مگرکشورصاحب نداره هرکی بیادبانک و موسسه بزنه.هرکی یه مغازه باز مبکنه ازدهها جابایداستعلام بگیردآنوقت هرکه می خواهدبرای خودبانک دایرمی کند. (354052)
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۴:۱۸
پس بانک مرکزی چه کاره است .مگرکشورصاحب نداره هرکی بیادبانک و موسسه بزنه.هرکی یه مغازه باز مبکنه ازدهها جابایداستعلام بگیردآنوقت هرکه می خواهدبرای خودبانک دایرمی کند. (354053)
توسیوند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۰۱:۰۸
انشاا...اتحاد و ادغام بانک ها و انضباط مالی و پولی و سیاست شفاف بانکی در مسیر اقتصاد سالم و بدون رانت که اصلاح اشتباه دولت قبل در زایش بانکها و رکود حاصل شد (354068)