خبرهای لحظه‌ای سایت بهارنیوز را در کانال تلگرامی ما فقط به آدرسbaharnewsir@  بخوانید. ضمنا سایر کانالهای همنام با بهارنیوز با آدر‌س‌های غیر از baharnewsir @ همگی جعلی بوده و هیچ ارتباطی با ما ندارند.
 
۰

واکنش اوباما به خشونت‌های ویرجینیا

يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶
گروه بین الملل: رئیس‌جمهوری سابق آمریکا پس از راهپیمایی برترپندارهای سفید در ایالت ویرجینیا که به واقعه‌ای خشونت‌بار تبدیل شد، در پیامی توئیتری نقل قولی از نلسون ماندلا در محکومیت نژادپرسی منتشر کرد.
باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا با انتشار تصویری از خودش که در حال نگاه کردن به کودکانی از قومیت‌های مختلف در قاب یک پنجره است، نوشت: هیچ کس با تنفر از فرد دیگری به دلیل رنگ پوست او و یا تاریخچه او و یا دین او متولد نشده است.این نقل قول متعلق به نلسون ماندلا، رهبر ضد آپارتاید آفریقای جنوبی است که سال ۱۹۹۴ در مراسم تحلیف خود بیان کرد و اولین رئیس‌جمهوری سیاهپوست آفریقای جنوبی شد.    پیام اوباما در واکنش به راهپیمایی خشونت‌آمیز برترپندارهای سفید در شهر شارلوتزویل ایالت ویرجینیا منتشر شد.در جریان خشونت‌های روز شنبه، خودرویی به سمت معترضان ضد فاشیسم یورش برد و یک تن کشته و بیش از ۲۰ تن زخمی شدند. دو افسر پلیس ویرجینیا هم حین سقوط بالگردشان در نزدیکی این منطقه کشته شدند.منابع خبری شنبه از تظاهرات هم‌زمان گروهی از راست‌گرایان افراطی با گرایش‌های نژادپرستانه و تجمع شماری از مخالفان آنها در ایالت ویرجینیای آمریکا خبر دادند که این تجمع نهایتا به درگیری کشیده شد.
کد مطلب: 135064