خبرهای لحظه‌ای سایت بهارنیوز را در کانال تلگرامی ما فقط به آدرسbaharnewsir@  بخوانید. ضمنا سایر کانالهای همنام با بهارنیوز با آدر‌س‌های غیر از baharnewsir @ همگی جعلی بوده و هیچ ارتباطی با ما ندارند.
 
۰

انتقاد ماکرون از توئیت‌بازی ترامپ

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
گروه بین الملل: رئیس‌جمهوری فرانسه در مصاحبه جدیدی درباره اختلافاتش با همتای آمریکایی خود درباره توافق تغییرات آب‌ و هوایی پاریس و معاهده هسته‌ای ایران سخن گفت.
انتقاد ماکرون از توئیت‌بازی ترامپ
امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در مصاحبه با مجله تایم که پنج‌شنبه منتشر شد، گفت: انتشار توئیت کاری در شأن ریاست جمهوری نیست. من شخصا نه توئیت می‌کنم و نه فالو. این کار با حریمی که شما برای حکومتداری و ریاست جمهوری لازم دارید، فاصله دارد. شما برای اینکه رئیس‌جمهور باشید، باید اندکی از تحولات، از جریان دائمی اخبار و واکنش‌ها دور باشید.

تفاوتی میان رئیس‌جمهوری ۳۹ ساله فرانسه با رئیس‌جمهوری ۷۱ ساله آمریکا که مشهور به استفاده از توئیتر است، وجود دارد. ترامپ درباره همه مسائل از سیاست گرفته تا ورزش روزی چندین بار توئیت می‌کند. ماکرون گفت: باید اعتراف ‌کنم خبرهایی از حساب توئیتری آقای ترامپ شنیدم اما آن را فالو نمی‌کنم.

رئیس‌جمهوری فرانسه همچنین در این مصاحبه گفت، اختلافاتی با ترامپ بر سر توافق آب و هوایی پاریس و معاهده هسته‌ای ایران دارد اما آنها همکاری نزدیکی در مساله امنیت و مبارزه با تروریسم دارند. به گفته او، روابط میان این دو متحد قدیمی "قوی‌تر و مهم‌تر" از رابطه روسای جمهوری کنونی در دو طرف است.
کد مطلب: 139680
مرجع : ایسنا