... وسوسه مانند رهگذری از راه می‌رسد؛ بر در قلب می‌کوبد و لابه می‌کند که به عنوان میهمان به درون آید، اگر او را به درون راه دهید سرور خانه خواهد شد. پیامبر اکرم اسلام... *... قبول كنيد كه هركسي خطرناك است و قبول كنيد كه هيچكس خيلي خطرناك نيست! آبراهام لينكلن*...اگر كسي بگويد كه هرگز در زندگيش اشتباه نكرده، بدين معني است كه هرگز سعي نكرده چيز جديدي را آزمايش كند! آلبرت انشتاين*... تردیدها به ما خیانت می‌کنند تا به آنچه لیاقتش را داریم نرسیم. شکسپیر*... چهار چيز را هيچگاه نشكنيد: اعتماد، قول، رابطه و قلب! زيرا اينها وقتي مي‌شكنند، صدايي ندارند ولي درد زيادي دارند! چارلز دیکنز
 
۰

جنبش النجباء گروهی تروریستی اعلام شد

پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۳
گروه بین‌الملل: کنگره آمریکا با اعلام جنبش النجباء عراق به عنوان یک گروه تروریستی از رئیس جمهوری آمریکا خواست تا این گروه و شخصیت‌های مسؤول آن را تا دوره ۹۰ روزه تحریم کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه الجزیره، پایگاه رسمی کنگره آمریکا اخیراً گزارشی را پیرامون قانون کنگره آمریکا در زمینه اعمال تحریم‌ها علیه حشد شعبی عراق طی سال ۲۰۱۷ منتشر کرد و این پیش‌نویس قانون به کنگره و سنای آمریکا برای تصمیم‌گیری در خصوص آن تحویل داده شد.
در این گزارش ادعا شده است که برای کنگره مسجل شده که آموزش‌ها، بودجه و حمایت‌های تسلیحاتی از نیروهای النجباء از سوی سپاه قدس و سپاه پاسداران ایران صورت می‌گیرد و حزب الله لبنان نیز مشورت‌ها و آموزش‌هایی را به النجباء ارائه می‌دهد.
کنگره آمریکا در پایگاه خود جنبش النجباء را به این امر متهم کرد که نیروهایی را به سوریه فرستاده تا به دفاع از نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بپردازند.
از جمله عملیاتی که در این گزارش از آن‌ها صحبت شده، “محاصره شهر حلب است”.
کنگره آمریکا اعلام کرد: اکرم الکعبی دبیرکل جنبش النجباء به این امر متهم است که صلح و ثبات را در عراق تهدید کرده و در حملات خمپاره‌ای به منطقه الخضراء بغداد در سال ۲۰۰۸ نقش داشته است.
پیش‌بینی می‌شود این اقدام کنگره آمریکا دولت عراق به ریاست حیدر العبادی را که حامی حشد شعبی و شبه‌نظامیان وابسته به آن است وادار به واکنش کند.
دولت عراق حشد شعبی را یک موسسه رسمی می‌داند که تحت امر حیدر العبادی، فرمانده کل نیروهای مسلح عراق عمل می‌کند.
هاشم موسوی، سخنگوی رسمی جنبش النجباء نیز گفت: قرار دادن نام این جنبش در لیست سازمان‌های تروریستی به منزله مجرم دانستن کل نیروهای امنیتی عراق است. ما منتظر پاسخ رسمی دولت عراق در این باره خواهیم ماند.
کد مطلب: 139861
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *