... وسوسه مانند رهگذری از راه می‌رسد؛ بر در قلب می‌کوبد و لابه می‌کند که به عنوان میهمان به درون آید، اگر او را به درون راه دهید سرور خانه خواهد شد. پیامبر اکرم اسلام... *... قبول كنيد كه هركسي خطرناك است و قبول كنيد كه هيچكس خيلي خطرناك نيست! آبراهام لينكلن*...اگر كسي بگويد كه هرگز در زندگيش اشتباه نكرده، بدين معني است كه هرگز سعي نكرده چيز جديدي را آزمايش كند! آلبرت انشتاين*... تردیدها به ما خیانت می‌کنند تا به آنچه لیاقتش را داریم نرسیم. شکسپیر*... چهار چيز را هيچگاه نشكنيد: اعتماد، قول، رابطه و قلب! زيرا اينها وقتي مي‌شكنند، صدايي ندارند ولي درد زيادي دارند! چارلز دیکنز
 
۰
تیلرسون:

استعفای موگابه لحظه تاریخی زیمبابوه

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
گروه بین الملل: رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا با تحسین اقدام رابرت موگابه در استعفا از ریاست جمهوری زیمبابوه، این اتفاق را یک "لحظه تاریخی" برای این کشور خوانده و تاکید کرد که تغییر رهبری در زیمبابوه مدتها پیش باید صورت می‌گرفت.
استعفای موگابه لحظه تاریخی زیمبابوه
به گزارش خبرگزاری فرانسه، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما این اتفاق را به همه مردم زیمبابوه که به شکلی صریح و صلح آمیز صدایشان را بلند و اعلام کردند زمان برای تغییر در زیمبابوه بیش از حد به تاخیر افتاده، تبریک می‌گوییم. وی خاطر نشان کرد: زیمبابوه فرصتی فوق‌العاده دارد تا خود را در مسیری جدید قرار دهد.

موگابه روز سه شنبه اعلام کرد، بعد از 37 سال ریاست جمهوری در زیمبابوه، از این سمت کناره‌گیری می‌کند. وی تا پیش از اعلام استعفایش با فرآیند استیضاح در پارلمان زیمبابوه روبرو شده بود. تیلرسون در بیانیه روز سه شنبه خود، از رهبران زیمبابوه خواست اقدام به اتخاذ اقداماتی به منظور برگزاری یک انتخابات آزاد و عادلانه کنند. وی تصریح کرد: دولت زیمبابوه هر سازوکار کوتاه مدتی که در پیش بگیرد در نهاد باید مسیر برگزاری یک انتخابات آزاد و عادلانه را طی کند. مردم زیمبابوه باید خودشان رهبرانشان را انتخاب کنند.

وزیر خارجه آمریکا خاطر نشان کرد: ما از رهبران زیمبابوه میخواهیم تا اقدام به اجرای اصلاحات اقتصادی و سیاسی ضروری به منظور تامین آینده‌ای با ثبات‌تر و امیدوارکننده‌تر برای مردم زیمبابوه کنند. ما به حمایت از مردم زیمبابوه در ضمن اجرای این اصلاحات ادامه خواهیم داد و از همه طرف‌ها در این کشور می‌خواهیم خویشتنداری به خرج داده و به نظم مدنی و قانون اساسی احترام بگذارند.
انتهای پیام
کد مطلب: 140028
برچسب ها: رکس تیلرسون
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *