... وسوسه مانند رهگذری از راه می‌رسد؛ بر در قلب می‌کوبد و لابه می‌کند که به عنوان میهمان به درون آید، اگر او را به درون راه دهید سرور خانه خواهد شد. پیامبر اکرم اسلام... *... قبول كنيد كه هركسي خطرناك است و قبول كنيد كه هيچكس خيلي خطرناك نيست! آبراهام لينكلن*...اگر كسي بگويد كه هرگز در زندگيش اشتباه نكرده، بدين معني است كه هرگز سعي نكرده چيز جديدي را آزمايش كند! آلبرت انشتاين*... تردیدها به ما خیانت می‌کنند تا به آنچه لیاقتش را داریم نرسیم. شکسپیر*... چهار چيز را هيچگاه نشكنيد: اعتماد، قول، رابطه و قلب! زيرا اينها وقتي مي‌شكنند، صدايي ندارند ولي درد زيادي دارند! چارلز دیکنز
 
۰

«کروکدیل» امروز به زیمبابوه باز می‌گردد

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶
گروه بین الملل: معاون سابق رئیس جمهوری زیمبابوه امروز (چهارشنبه) به این کشور باز می‌گردد و انتظار می‌رود که به عنوان رئیس جمهوری پس از استعفای موگابه سوگند یاد کند.
«کروکدیل» امروز به زیمبابوه باز می‌گردد
به گزارش خبرگزاری رویترز، لری ماوهیما، یکی از مقام‌های حزب حاکم زانو-پی اف زیمبابوه گفت، امرسون منانگاگوا در ساعت 11:30 به وقت گرینویچ به زیمبابوه می‌رسد. وی از ترس به خطر افتادن جانش پس از برکناری در اوایل ماه جاری میلادی از زیمبابوه خارج شده بود. رابرت موگابه روز سه شنبه از سمت ریاست جمهوری زیمبابوه استعفا کرد؛ اقدامی که یک هفته پس از تلاش‌های ارتش و متحدان سیاسی‌اش برای پایان دادن به چهار دهه حکمرانی‌اش بر زیمبابوه صورت گرفت.

منانگاگوا مشهور به "کروکدیل" برای چندین دهه یک هم‌پیمان رابرت موگابه محسوب می‌شد و از او به عنوان کسی یاد می‌شد که از رئیسش مخوف‌تر است و موگابه کارهای کثیف را به او می‌سپارد.
منانگاگوا بعد از درگیری پیدا کردن با گریس، همسر موگابه متهم به خیانت و اخراج شد. با این حال او توانست حمایت مخالفان و ارتش زیمبابوه را به خود جلب کند. ناظران اقدام موگابه در اخراج منانگاگوا را هموار کردن راه برای جانشینی گریس به جای او می‌دانستند. بعد از آن منانگاگوا که از حمایت ارتش برخوردار بود از کشور فرار کرد.
کد مطلب: 140029
برچسب ها: زیمباوه
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *