خبرهای لحظه‌ای سایت بهارنیوز را در کانال تلگرامی ما فقط به آدرسbaharnewsir@  بخوانید. ضمنا سایر کانالهای همنام با بهارنیوز با آدر‌س‌های غیر از baharnewsir @ همگی جعلی بوده و هیچ ارتباطی با ما ندارند.
 
۰

14 صلح‌بان سازمان ملل را کشتند

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
گروه بین الملل: سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که دست‌کم 14 صلح‌بان این سازمان روز گذشته (پنجشنبه) در جریان حمله شورشیان به پایگاهی نظامی در جمهوری دمکراتیک کنگو کشته شدند.
به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری رادیو عمومی ملی آمریکا، این خونین‌ترین حمله به نیروهای صلح‌بان سازمان ملل در 25 سال گذشته است.مهاجمان به یک پایگاه عملیاتی در فاصله 70 کیلومتری خارج از منطقه مسکونی بنی در استان مورد مناقشه کیوو شمالی حمله کردند.در جریان این تبادل آتش که سه ساعت به طول انجامید، پنج سرباز هم از ارتش کنگو کشته و دست‌کم 53 نیروی صلح‌بان سازمان ملل زخمی شدند.گروهی مستقر در اوگاندا موسوم به «نیروهای متحد دمکراتیک» مظنون اصلی این حمله است.جمهوری دمکراتیک کنگو دومین کشور پهناور آفریقایی است که از شمال با سودان جنوبی و آفریقای مرکزی، از شرق با اوگاندا، رواندا، بروندی و تانزانیا، از جنوب با آنگولا و زامبیا و از غرب با جمهوری کنگو همسایه است.این کشور در سال‌های گذشته عرصه فعالیت شبه‌نظامیان مسلح و درگیری‌های قومی بوده است.
کد مطلب: 140601