خبرهای لحظه‌ای سایت بهارنیوز را در کانال تلگرامی ما فقط به آدرسbaharnewsir@  بخوانید. ضمنا سایر کانالهای همنام با بهارنیوز با آدر‌س‌های غیر از baharnewsir @ همگی جعلی بوده و هیچ ارتباطی با ما ندارند.
 
۰
خواستار رعایت آزادی بیان و تجمعات در ایران شد

درخواست رئیس‌جمهور فرانسه از روحانی

چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۴
گروه بین‌الملل: ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، كه قرار بود در پایان هفته جاری به ایران سفر کند برای چندمین بار سفر خود را به تهران به تعویق انداخت. یکی از اهداف سفر او به تهران تدارک سفر رئیس جمهوری فرانسه به ایران بود.
درخواست رئیس‌جمهور فرانسه از روحانی
به گزارش رادیو فرانسه، در پی لغو این سفر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در گفتگویی تلفنی با همتای ایرانی اش، حسن روحانی، نگرانی خود را از شمار قربانیان سرکوب تظاهرات اعتراضی مردم ایران ابراز داشت و از رهبران تهران خواست که در مواجهه با مردم معترض در خیایان های کشور از خود خویشتنداری نشان بدهند. کاخ الیزه با انتشار بیانیه ای در خصوص این گفتگو، تصریح کرد که رئیس جمهوری فرانسه از همتای ایرانی خود خواسته است که آزادی های اساسی به ویژه آزادی بیان و برگزاری تجمعات را به رسمیت شمرده و رعایت کند. در این گفتگو، رئیس‌جمهور ایران از همتای فرانسوی خود خواسته است که تدابیری علیه سازمان مجاهدین خلق ایران که دفترش در حومۀ شهر پاریس است اتخاذ کند. رهبران ایران اعتراض‌های اخیر را به قدرت های خارجی و همچنین به مخالفان حکومت اسلامی از جمله طرفداران نظام پادشاهی و مجاهدین خلق نسبت می‌دهند. در این گفتگوی تلفنی، حسن روحانی همچنین خواستار پشتیبانی جامعه بین المللی از توافق اتمی با تهران شده است. با این حال، آینده این توافق به دلیل مخالفت و تصمیم‌های رییس جمهوری آمریکا بسیار ناروشن به نظر می‌رسد.
کد مطلب: 141588
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *