خبرهای لحظه‌ای سایت بهارنیوز را در کانال تلگرامی ما فقط به آدرسbaharnewsir@  بخوانید. ضمنا سایر کانالهای همنام با بهارنیوز با آدر‌س‌های غیر از baharnewsir @ همگی جعلی بوده و هیچ ارتباطی با ما ندارند.
 
۷

ظریف: آماده سفر به ریاض هستم

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۶
گرو سياسي: وزیر امور خارجه ایران با اعلام آمادگی خود برای سفر به عربستان گفت که ریاض و تهران باید با یکدیگر برای برقراری صلح و امنیت در منطقه کار کنند.
ظریف: آماده سفر به ریاض هستم
محمد جواد ظریف در سخنانی به خبرگزاری فرانسه در مسقط گفت: معتقدیم که ایران و عربستان لازم است تا با یکدیگر برای صلح و ثبات در منطقه کار کنند. وی در حاشیه سفرش به سلطان نشین عمان در چارچوب سفر دوره ای به تعدادی از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، تمایلش را برای سفر به عربستان ابراز داشت. ظریف گفت: من برای سفر به عربستان آماده ام و معتقدم که روابط ما با عربستان باید گسترش یابد. معتقدیم که عربستان کشوری است که از اهمیت زیادی در منطقه و جهان اسلام برخوردار است. وزیر خارجه ایران سفرش به عربستان را فقط به ترتیب دادن زمان مناسبی برای طرفین مرتبط دانست و افزود: اگر خدا بخواهد بزودی به آنجا سفر خواهم کرد. وی در پی سفر روز پنجشنبه وزیر خارجه امارات به تهران گفت که بزودی به امارات سفر خواهد کرد. ظریف در این راستا گفت: معتقدم که به حرکت در مسیر درست ادامه خواهیم داد.
کد مطلب: 23295
مرجع : فارس