۳۹
نمایندگان به افراد دارای سابقه در فتنه رأی نمی‌دهند

اظهارات تازه نماينده فتنه‌شناس را بخوانيد!

ما از تأسف رئیس‌جمهور هم تعجب می‌کنیم!!
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۹
گروه سياسي: محمد دهقان كه حركات عجيبش در روز استيضاح دكتر فرجي دانا سوژه رسانه ها شد يكي از نمايندگان و متخصصان فتنه‌شناس معروف شده، گفته است: اگر ردّ پای فرد معرفی‌شده به عنوان وزیر در فتنه‌ها پیدا شود، مجلس قطعاً او را رد می‌کند.
اظهارات تازه نماينده فتنه‌شناس را بخوانيد!
نماینده طرقبه و چناران و عضو هیأت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به دلایل عدم رأی‌آوری محمود نیلی‌احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه علنی روز گذشته پارلمان، اظهار داشت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای طراحی شده که مجلس و رئیس‌جمهور در انتخاب وزرا با یکدیگر مشارکت داشته باشند، یعنی این تصور که دولت باید خودش فردی برای تصدی یک وزارتخانه تعیین کند و مجلس هم باید به نظر دولت تمکین کند، این خلاف قانون اساسی است.
محمد دهقان با شعف در حال اطلاع‌رساني (قبل از اعلام آرا توسط لاريجاني) از راي نياوردن دكتر فرجي دانا در روز استيضاح!

اختیار معرفی وزرا به رئیس‌جمهور و تأیید آنان به مجلس واگذار شده است
وی با بیان اینکه اختیار معرفی و پیشنهاد وزرا به رئیس‌جمهور و اختیار تأیید و اعتماد به وزیر پیشنهادی به مجلس واگذار شده است، افزود: سیاق و متن قانون اساسی به گونه‌ای است که رئیس‌جمهور باید کسی را به مجلس معرفی کند که زمینه رأی در پارلمان داشته باشد که هم وقت مجلس و دولت بیهوده تلف نشود و هم همکاری قوا که هدف قانون اساسی است تحقق یابد.

وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس باید زمینه رأی‌آوری داشته باشد

این عضو حقوقدان هیأت رئیسه مجلس در ادامه تصریح کرد: همکاری قوای مقننه و مجریه به این معنا نیست که هر که را آقای رئیس‌جمهور به مجلس معرفی کرد، نمایندگان حتماً به او رأی دهند، بلکه آقای رئیس‌جمهور باید فردی را به مجلس معرفی کند که در مجلس زمینه رأی‌آوری داشته باشد.
وی تأکید کرد: طبق قانون اساسی هیچ وزارتخانه‌ای را نمی‌شود بیش از 3 ماه با سرپرست اداره کرد، این مدت نیز طبق تفسیر شورای نگهبان از قانون اساسی به هیچ وجه قابل تمدید نیست، یعنی رئیس‌جمهور قطعاً باید شخصی را به عنوان وزیر پیش از پایان این سه ماه به مجلس معرفی کند که البته فرد معرفی‌‌شده هم بایستی زمینه رأی‌آوری در پارلمان را داشته باشد.

رئیس‌جمهور نمی‌تواند طبق قانون «مجلس» را تحت فشار قرار دهد
دهقان تصریح کرد: رئیس‌جمهور نمی‌تواند طبق قانون، مجلس را تحت فشار قرار دهد، با این دلیل که پس از 3 ماه تصرف سرپرست بر اموال وزارتخانه، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی محسوب و جرم تلقی می‌شود، به همین دلیل نمی‌شود رئیس‌جمهور فردی را که تمایل دارد بدون توجه به فضای مجلس معرفی کند و در نهایت هم رأی نیاورد.

شخص رئیس‌جمهور بیش از هر شخصی باید به قانون اساسی پایبند باشد
وی با تأکید بر اینکه بیش از هر شخصی در کشور، شخص آقای رئیس‌جمهور بایستی به قانون اساسی و به متن و روح این قانون پایبند باشد، یادآورد شد: رئیس‌جمهور صرفاً باید کسی را به عنوان وزیر به مجلس پیشنهاد کند که رأی‌آوری داشته باشد و اگر این کار را انجام ندهد، هم بی‌توجهی به قانون اساسی محسوب می‌شود و هم وقت مجلس بیهوده تلف خواهد شد و همچنین یکسری حاشیه‌هایی در پارلمان به وجود می‌آید که به تعامل مثبت قوا که هدف قانون اساسی است، بی‌دقتی و بی‌توجهی خواهد شد.

قانون اساسی فقط 50 درصد اختیار معرفی وزرا را به رئیس‌جمهور داده و 50 درصد این اختیار را به مجلس واگذار کرده است

نماینده طرقبه و چناران در مجلس بر هیمن اساس توضیح داد: آقای رئیس‌جمهور باید به قانون عمل کند، قانون اساسی نیز فقط 50 درصد اختیار معرفی وزرا را به رئیس‌جمهور داده و 50 درصد این اختیار را به مجلس واگذار کرده است؛ وقتی آقای رئیس‌جمهور می‌خواهد فردی را به عنوان وزیر به مجلس معرفی کند، باید به این موضوع توجه داشته باشد که دولت باید پایگاه رأی‌آوری برای این فرد در پارلمان ایجاد کند.

قبل از معرفی نیلی به مجلس حتی با یک نفر هم در پارلمان مشورت نشده بود
«بسیار طبیعی است که دولت قبل از معرفی وزرا باید فضا را در مجلس برای گزینه خودش فراهم نماید، درباره معرفی آقای نیلی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم حتی با برخی از افراد مؤثر که نظر آنها در مجلس تعیین‌کننده است، حداقل یک گفت‌وگو و رایزنی ابتدایی و مشورتی انجام نشده بود، در حالی که قبل از معرفی هر فردی به مجلس، باید امکان رأی‌آوری او را سنجیده باشند، این موضوع به ویژه برای آقای روحانی رئیس‌جمهور بیشتر باید مدنظر باشد، چرا که او هم حقوقدان است، هم 20 سال در مجلس نماینده بوده و هم اعتدال را مبنای حرکت خود قرار داده است.»

وی ادامه داد: باید برای این مطالب توسط آقای روحانی بیشتر اهتمام ورزیده شود، بین این آقای رئیس‌جمهور که شعار اعتدال داده و حقوقدان است و 20 سال تجربه فعالیت در مجلس را دارد، با رئیس‌جمهور سابق که نه حقوقدان بوده و نه ادعای اعتدال داشته، چه تفاوتی وجود دارد؟! اتفاقاً رئیس‌جمهور قبلی در بسیاری از موارد وقتی می‌خواست کسی را معرفی کند، پایگاه رأیی برای او در مجلس ایجاد می‌کرد، مثلاً آقای ابوترابی‌فرد را در جریان می‌گذاشت و از او توصیه‌هایی دریافت می‌کرد.

حتی با رئیس مجلس هم درباره معرفی نیلی مشورت نشده بود
وی اضافه کرد: اما آقای روحانی و سایر مسئولان دولتی در مورد معرفی آقای نیلی به مجلس، حتی یک نفر را هم در جریان نگذاشته بودند، دولت حتی با رئیس مجلس که در قضیه استیضاح آقای فرجی‌دانا، برای رأی‌ نیاوردن استیضاح وی، سنگ‌تمام گذاشته بود و حتی از سوی تعدادی از نمایندگان، مورد اعتراض نیز قرار گرفته بود، گفت‌وگو و مشورتی در مورد معرفی آقای نیلی انجام نداده بود، این چه تدبیری است که در نحوه معرفی وزیر مشاهده می‌کنیم؟!

ما از تأسف رئیس‌جمهور هم تعجب می‌کنیم

این عضو هیأت رئیسه مجلس در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با فارس یادآور شد: ما از تأسف رئیس‌جمهور تعجب می‌کنیم که نسبت به عدم رأی‌آوری آقای نیلی به عنوان وزیر علوم از پارلمان ابراز تأسف کرده است، چطور این بحث بسیار روشن و بدیهی توسط دولت شما رعایت نمی‌شود؟!

رئیس‌جمهور مانند کسی رفتار می‌کند که گویا یکسال هم در مجلس حضور نداشته است
وی با بیان اینکه آقای رئیس‌جمهور مانند کسی رفتار می‌کند که گویا یکسال هم در مجلس حضور نداشته است، گفت: وقتی این مسائل بدیهی رعایت نمی‌شود، این شائبه به وجود می‌آید که اهداف دیگری توسط تیم سیاسی دولت دنبال می‌شود.

نبض مجلس درباره معرفی نیلی به عنوان وزیر علوم سنجیده نشده بود
دهقان خاطرنشان کرد: برخی به دنبال جاانداختن و القای این مطلب هستند که مجلس نمی‌گذارد دولت کار کند، در حالی که وقتی مسائل به این روشنی و بدیهی توسط دولت یازدهم که هم حقوقدان است و هم معتدل و دارای سابقه فعالیت در پارلمان است، رعایت نمی‌شود، این شائبه در مجلس به وجود می‌آید که برخی از سیاسیون درون دولت یازدهم به دنبال ایجاد فضای دو قطبی بین دو قوه هستند، در حالی که هیچ گفت‌وگو یا تعاملی درباره معرفی آقای نیلی به مجلس با نمایندگان انجام نشده بود و نبض مجلس در این زمینه سنجیده نشده بود و حتی نمایندگان نزدیک به دولت از موضوع خبر نداشتند و حمایت لازم را هم انجام ندادند. وی با بیان اینکه انتظار از شخص آقای رئیس‌جمهور با توجه به همه ویژگی‌های او این است که قبل از معرفی هر فردی یک گفت‌وگو و رایزنی با پارلمان داشته باشد، یادآور شد: این همه رئیس دانشگاه در کشور هستند که با توجه به اینکه شما می‌گویید فراجناحی هستید، چرا از این افراد معرفی نمی‌کنید؟

تأکید رئیس‌جمهور برای معرفی وزیر اصلاح‌طلب هم‌خوانی با شعار اعتدال ندارد
دهقان یادآور شد: اینکه شما (آقای روحانی) حتماً به دنبال معرفی اصلاح‌طلبان برای وزارت علوم باشید، این با شعار اعتدال چه همخوانی دارد؟! اگر شما شعار اعتدال نمی‌دادید با شعار اصلاحات می‌آمدید، چه کسی را معرفی می‌کردید غیر از همین افرادی که معرفی کردید؟ بالاخره باید بین دولت شما که شعار اعتدال داده با دولتی که با نام اصلاحات آمده است، تفاوتی وجود داشته باشد، اگر شما به نام اصلاحات آمدید، از همان ابتدا تکلیفتان را با مردم روشن کنید، ولی ما می‌دانیم واقعاً آقای رئیس‌جمهور با جریان اصلاحات متفاوت است لذا انتظار است که گزینه‌های این دولت برای معرفی وزرا متفاوت باشد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس متذکر شد: مجلس انتظار دارد گزینه‌های آقای رئیس‌جمهور با گزینه‌های یک دولت اصلاح‌طلب فرق کند، این همه رؤسای دانشگاه‌ها هستند که تجربه طولانی دارند که شاید حتی 10 درصد آنها هم احمدی‌نژادی نباشند، یعنی اصلاً‌ به آقای احمدی‌نژاد رأی هم نداده باشند، این افراد از جنس افراد معتدل هستند که به تأیید شورایعالی انقلاب فرهنگی هم رسیده‌اند، شما این افراد را رها کردید و سراغ رئیس یک دانشکده که ابهامات مختلفی در مسائل مدیریتی و سیاسی دارد، رفته‌اید، کسی که فقط 4 ماه در دانشگاه تهران سرپرست بوده که آن هم زمینه رأی‌آوری‌اش در شورایعالی انقلاب فرهنگی وجود نداشته است.

دهقان توضیح داد: اینگونه رفتار دولت قدری شائبه درست می‌کند که چه هدفی پشت سر این گونه‌ رفتارها وجود دارد، امیدواریم فردی در آینده برای وزارت علوم معرفی شود که ویژگی‌های یک وزیر اعتدالی را داشته باشد و از لحاظ مدیریتی فرد برجسته‌ و توانمندی باشد، از نظر روحی و جسمی فرد سالمی باشد و از جنس خود دولت و اعتدال باشد، ما نمی‌خواهیم حتماً فرد معرفی شده از یک جناح سیاسی خاص باشد ولی این اعتدال فقط در بیان و حرف زدن و شعار دادن نیست،‌ اعتدال باید در عمل نمود پیدا کند.

مجلس به افراد غیرمعتدل رأی نمی‌دهد
وی با تأکید بر اینکه دولت باید این پیام را از مجلس گرفته باشد که مجلس در مواردی که افراد معرفی‌شده از جنس اعتدال نباشند، به آنان رأی نمی‌دهد، اظهار داشت: همین مجلس به برخی وزرا مانند وزرای بهداشت، دفاع، اقتصاد و کشور رأی بالایی داده است، این افراد نمونه‌های اعتدال هستند و دولت باید بداند که نبض مجلس همین است، مجلس اعتدال را قبول دارد، فردی که سابقه خوبی در پایبندی به نظام و انقلاب داشته و کسی که متانت لازم را برای مدیریت و تخصص لازم را دارد و البته فرد معتدلی است.

با بیان و حرف زدن کسی معتدل نمی‌شود

دهقان با یادآوری اینکه مجلس ثابت کرده که در راستای اعتدال حامی دولت است و ثابت کرده زمانی که شعار اعتدال داده شود اما عکس آن عمل شود، مجلس از این رفتار استقبال نکرده و نخواهد کرد، گفت: با بیان و حرف زدن که کسی معتدل نمی‌شود، باید در تابلوی سابقه او معلوم شود که او فرد معتدلی بوده یا نه. مجلس به افراد معتدل رأی بالایی داده است اما همین مجلس قبول نمی‌کند فردی به نام دولت اعتدال معرفی شود که سابقه مدیریتی مناسبی نداشته باشد، فردی به نام اعتدال معرفی شود اما سابقه منفی در مسائل سیاسی، مالی یا مدیریتی داشته باشد، مجلس این را برنمی‌تابد.

مجلس بنا ندارد در برابر پافشاری ناحق و اصرارهای غیرمنطقی منفعل شود
این عضو هیأت رئیسه مجلس بیان کرد: مجلس بنا ندارد در برابر پافشاری ناحق منفعل شود، مجلس در برابر پافشاری‌ها و اصرارهای غیرمنطقی منفعل نخواهد شد و تاکنون هم این موضوع را نشان داده و ثابت کرده است. وی متذکر شد: دولت افرادی را معرفی کند که در جرگه و زمره اعتدالیون قرار گیرند، این هم باید با تابلوی گذشته او ثابت شود، دولت باید پیش از پایان مهلت سه ماهه اداره وزارت علوم توسط یک سرپرست،‌ فرد مورد نظرش را که زمینه رأی‌آوری در مجلس داشته باشد، به پارلمان معرفی کند؛ دولت اگر بخواهد روزهای آخر باقیمانده از مهلت اداره وزارت علوم توسط یک سرپرست، فردی را به خانه ملت به عنوان وزیر معرفی کند تا مجلس مجبور باشد به او رأی دهد، باید بداند مجلس این اجبار را نخواهد پذیرفت.

اگر ردّ پای فرد معرفی‌شده به عنوان وزیر در فتنه‌ها پیدا شود، مجلس قطعاً او را رد می‌کند
این نماینده مجلس توضیح داد: مجلس به فرد معتدل با مدیریت قوی و دارای سابقه علمی و پژوهشی رأی می‌دهد، فردی که از جنس خود آقای روحانی باشد، البته سابقه‌ای هم در فتنه‌های سال‌های 78 و 88 نداشته باشد، در صورتی که ردّ پای فرد معرفی‌شده در این فتنه‌ها پیدا شود، مجلس قطعاً او را رد می‌کند و در این موضوع نمایندگان تعارفی با کسی ندارند و تاکنون هم این موضوع را ثابت کرده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنده خودم به آقای فرجی‌دانا رأی مثبت دادم و امیدوار بودیم او در چارچوب اعتدال عمل کند اما عمل نکرد، آقای فرجی‌دانا به تعهداتی که در مجلس داد و به تابلویی که از اعتدال نشان داد، به آن تعهدات و تابلو یا نخواست یا نتوانست پای‌بند باشد و برخی افراد افراطی را در وزارت علوم منصوب کرد و همین امر موجب بازگشت مجلس از رأی خودش به فرجی‌دانا شد، اراده محکم مجلس حمایت از دولت در راستای اعتدال است.
کد مطلب: 59441

ناصر هشترودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۱۹:۱۳
مردم عزیز طرقبه و چناران ببینید این نماینده شما چه حرفهایی زده .از شما درخواست عاجزانه دارم سال اینده ایشان را از این منصب عزل کنید به امید خدا. (259019)
شهروند طرقبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۱:۰۵
آقا من سال ديگر بهش رأي نميدم (259119)
یاشاسین اردبیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۱:۰۷
همه با هم در انتخابات آینده شرکت میکنیم و افرادی را انتخایب میکنیم که مجلسی کاردان و آگاه به مصالح مملکت را تشکیل دهند. آنوقت دهقان و دهقان ها مینشینند و اخبار مجلس را از روزنا مه ها و صدا و سیما پی گیری میکند. (259121)
مهربانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۵:۴۸
برا کاسبان فتنه متاسفم که اخرتشان را به دنیا میفروشند انشاا... انتخابات94 (259130)
هموطن آذری
United States
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۱۹:۲۲
باباجان شما که اینقدر فتنه شناس شده اید خوب ریشه اش را بخشکانید تا ملت راحت شود (259021)
مهربان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۵:۵۰
کاش به اندازه فتنه اقتصاد معیشت رفاه و عدالت اجتماعی مردم براشون مهم بود!!! (259131)
نیما
United Kingdom
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۱۹:۲۳
این نماینده پای خودش را بیش از حدش دراز کرده و برای رییس جمهور منتخب ملت تعیین تکلیف می کند.اقایان منتظر پاسخ کوبند ه ملت در اسفند 94 باشند (259022)
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۱۰:۳۸
پاسخ ملت روشنه.ولی عجیبه چرا شما این قدر نسبت فتنه حساس شده اید
حساس نشو حساس نشو آقا! (259166)
حامد
United Kingdom
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۱۹:۲۷
عزیزم! اگر قرار بود دانشگاه به میل شما اداره بشه، الان جلیلی رئیس جمهور بود! (259024)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۱۰:۳۹
جلیلی هر جا باشه محبوب مردم انقلابی ایرانه. (259167)
امید
United States
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۱۹:۳۷
شهر ایشون چه قدر جمعیت داره؟ ایشون چند تا رای داره؟ 54486 رای!!!!!!!
کسی که فقط پنجاه و چهار هزار رای داره نظرش با رییس جمهوری که بیست میلیون رای داره برابره!!!!!!!
پنجاه درصد ایشون
پنجاه درصد رییس جمهور!!!!
ایشون اگر مدعی نمایندگی مردمه بیاد تهران و با همه حمایت های موجود ببینه می تونه دویست هزار رای تو تهران جمع کنه!!!!
نماینده اول تهران یه روز نه چندان دور نزدیک به دومیلیون رای داشت (259027)
عبید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۱۹:۴۳
این اقا در هشت سال گدشته کجا بود ؟ (259029)
آلامتو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۱۹:۵۸
بی خود نگفته اند که دیوار حاشا بلند است . (259037)
اشکان
United States
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۰۱
انشاءالله در اسفند 94 به امثال این به اصطلاح نماینده مجلس در انتخابات مجلس با حضور گسترده مان که از حضور همین افراد در مجلس درس گرفتیم که در انتخابات به هر شکل حضور گسترده و فعال داشته باشیم
تا از حضور این افراد که الان در مجلس هستند جلوگیری کنیم (259039)
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۰۴
پیشنهاد تشکیل رشته فتنه شناسی رامیدهم. (259042)
یکان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۱:۰۱
مدرسش هم سفیر سابق ایران در برزیل باشه!
معاون اولرییس جمهور سابق هم بد نیست!
اوه اوه ... شریعتمداری عالیه! (259117)
همشهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۰۵
آقای دهقان از کوزه همان برون تراود که در اوست
آقای دهقان مفهوم فتنه را روشن تر بگویید مردم هم بفهمند
آقای دهقان چون با شما مشورت نشده بود رای ندادید یعنی نیلی صلاحیت وزارت را داشت
آقای دهقان پس در اعطا را اعتماد خداوند بزرگ را در نظر نگرفتید
آقای دهقان در اعطا رای اعتماد به وزرای دکتر کدامیک از شاخص ها را در نظر گرفتید که کشو را به لبه پرتگاه بردید
آقای دهقان خیلی چنگ و دندان نشان دادن با اصول همخوانی ندارد
آقای دهقان بهار نمیتواند خیلی مطالب بحق رابنویسد
آقای دهقان تیم شما به افرادی رای دا (259043)
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۰۶
ان شاالله آن قدر وزیران فتنه را رد می کنیم تا به دکتر محبوبمان احمدی نژاد یا وزیر با صلاحیتش دانشجو برسیم. (259044)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۹:۳۷
اون کامران ملوس جیگر طلا رو می گی که مقاله تقلبی نوشته بود؟؟؟؟! (259148)
م.ص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۰۷
ان شاالله در مجلس بعدي تو و امثال تو را نخواهيم ديد. (259045)
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۱۴
نماینده هایی که انتظار دارند رییس جمهور از طیف پایداریها وزیر معرفی کند است
این یعنی پشت پا زدن به حماسه سیاسی سال 92 وخیانت در ارا ملت خواهان تغییر
رییس جمهور میداند رای او رای قشر فرهیخته جامعه است جبهه اصولگرا چهار میلیون رایبیشتر ندارداین رای رای به هاشمی رفسنجانی وخاتمی است
اشتباه روحانی این بود که وزارت کشور را دودستی به پایداریها تقدیم کرد
وهنوز فرمانداران زمان احمدی نزاد در شهرستانه بر سر کارند اگر وزارت علوم را هم تقدیمشان کند که باید فاتحه دولتش را خواند (259049)
جام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۱۷
نگاه کنید به تعداد ارا نمایندگان تهران وقضاوت کنید که در تهران واج 6میلون واجد- بیژه نوباوه وطن 491799 رای

2- اسماعیل کوثری 431771 رای

3- احمد توکلی 404595 رای

4- علی مطهری 380653 رای

5- سید محمود نبویان 379512 رای

6- سید مهدی هاشمی 369317 رای

7- محمدرضا باهنر 368096 رای

8- علی اصغر زارعی 340999 رای

9- فاطمه رهبر 327958 رای

10- علیرضا زاکانی 327818 رای

11- زهره طبیب‌زاده نوری 321698 رای

12- روح الله حسینیان 301956 رای

13- حسین مظفر 298629 رای

14- فاطمه آلیا 294378 رای (259050)
ناصر هشترودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۱:۱۴
درصد رای این نمایندگان به این شرح است:
1-نوباوه6/25
2-کوثری5/37
3-توکلی5/1
4-مطهری4/76
5-نبویان4/75
6-سید مهدی هاشمی4/61
7-باهنر4/60
8-زارعی4/25
9-رهبر4/08
10-زاکانی4/07
11-طیب زاده4/01
12-حسینیان3/78
13-مظفر3/73
14-کوچکزاده3/65
15-مصباحی مقدم3/58
16-لاله افتخاری3/57
17-سلیمانی3/56
18-رسایی3/55
19-رحماندوست3/54
20-بذرپاش3/38
21-طلا3/36
22-نادران3/36
23-محجوب3/33
24-نجابت3/27
شما مردم قضاوت کنید .البته یک نفر از اینا بنام اقای حدادعادل 13% رای اورده
شانس اوردیم نمره زیر5اندوالاجلایوطن میشدیم. (259122)
جام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۱۸
مهدی کوچک‌زاده 291600 رای

16- غلامرضا مصباحی مقدم 286402 رای

17- لاله افتخاری 285285 رای

18- محمد سلیمانی 284452 رای

19- حمید رسایی 280483 رای

20- مجتبی رحماندوست 279302 رای

21- مهرداد بذرپاش 271771 رای

22- حسین طلا 268272 رای

23- الیاس نادران 268133 رای

24- علیرضا محجوب 262375 رای

25- حسین نجابت 254702 رای (259052)
ناصر هشترودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۰:۳۹
اقای جام واجدین شرایط در تهران 8 میلیون نفر است .در کشور ما در حال حاضر هر رای دهنده را 1/5 نفر حساب کنیم(52 میلیون واجدین شرایط ضربدر 1/5 بشه 79میلیون نفر) بیش از دو سوم مردم ایراواجدین شرایط هستند پس دو سوم تهران 12 میلیونی تهران میشه 8میلیون. اگر رای اینا را براساس واجدین شرایط حساب کنیم اکثرا" زیر 5 درصد رای ذارند . مثلا" رسایی3/57% رای اورده .نمیدونم این اقایان مردم مردم میکنند ،کدام مردمه؟مردم اینا همان 6%است که به جلیلی رای دادند.ما %95از نظر این اقایان بیگانه هستیم. (259113)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۹:۵۴
واقعا مشکل شما تعداد آرا ست?! (259153)
blnt_co@yahoo.com
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۳۱
داروی این مجلس احمدی نژاداست. (259056)
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۳۱
به عنوان یکی از اهالی چناران سرم همیشه به خاطر این به اصطلاح نماینده پیش دوستام تو دانشگاه پایین هست ولی خودم کردم که لعنت بر خودم باد نتیجه تحریم بهتر از این نمیشد سال دیگه یک جواب دندان خورد کن به این اقا میدیم (259057)
جان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۳۴
بر اساس اعلام وزارت کشور در حوزه انتخابیه چناران و بینالود( طرقبه و شاندیز) آقای محمد دهقانی نقندر با کسب 54486 هزار رأی از مجموع 94988 هزار آرای صحیح مأخوذه حائز این نماینده با نظارت استصوابی با این همه رای
//////////////////////////
/////////////////////
........... (259059)
قلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۰:۵۹
پس مطمئن شدم وزیر بهدشت هم عضو حزب پایداری است. معنی اعتدال رو فهمیدم بالاخره، یعنی پایداری و اصول گرایی. (259063)
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۱:۱۱
باید روحانی از باند احمدی نژاد بیاره تااینها رای مثبت بدت وبعد از بورسیه استفاده کنن تمام کارهای این عده برا اینکه نمی تنونن از رانت استفاده برای همینه والا اینها چه از علم وعلوم سردر میارن (259065)
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۱:۲۲
اختیار معرفی و پیشنهاد وزرا به رئیس‌جمهور و اختیار تأیید و اعتماد به وزیر پیشنهادی به مجلس واگذار شده است!!!!!!!!!!!!!!!!
البته مجلسی که بادوپینگ درراس نباشد!!!بلکه دریک انتخاب آزادروی کارآمده باشد!!! (259067)
سينــــــــــــ بينا ــــــــــــــــا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۱:۲۶
این هم یکی دیگه از افاضات این نماینده فتنه شناس!!!
محمد دهقان: هيچ رييس جمهوری مانند احمدی نژاد بر كار كشور احاطه نداشته.
http://jahannews.com/vdccieqsx2bq0i8.ala2.html
.
. اما این نمایندگان بدانند که دوره دادن بورسیه و کارت هدیه به نمایندگان سپری شده و آقای روحانی از مواضع خود و قول هایی که به مردم داده اند کوتاه نخواهند آمد. از مردم خونگرم استان خراسان هم می خواهیم برای مجلس ضداختلاس 94 ، جایگزین های مناسبی برای آقایان دهقان و کریمی قدوسی انتخاب کنند. (259068)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۱:۴۴
متاسفم برای خودمان با داشتن چنین نمایندگانی. (259070)
اصولگرای واقعی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۱:۵۹
این افراداگرازروی بغض وکینه رای منفی داده باشندبایددرپیشگاه خداوندپاسخگوباشند.درهرحال دوربعدی انتخابات انتخاب نماینده ای اصلح ومعتدل (259074)
ابوالقاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۲:۰۲
سلام ،
جناب نماینده طرقبه و چناران! اگر قرار باشد که این حرفهای شما،ملاک عمل برای دولت و سایر دستگاه ها قرار بگیرد، پس برای چی ما رفتیم به اقای روحانی رای دادیم؟ خب همان اقای احمدی نژاد بود دیگه ! عزیز برادر،ما رای به تغییر در این قوه
با تمام مخلفاتش دادیم ،به اضافه تغییر در پیشانی کشور که همانا رئیس جمهور است .چرا تلاش دارید درجلوی سیل پیشرفت مردم بایستید؟نکنید!غرق میشوید.
روزگارا قصد ایمانم مکن زانچه میگویم پشیمانم مکن (259076)
ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۲:۰۸
نماینده کجاس اینفدر باهوشه؟ (259077)
sina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۲:۱۵
واقعا برای مجلسیها متاسفم شما کسی را نمیخواهید که برای مردم کار انجام بدهد (259079)
رهرو امام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۲:۲۹
جناب محمد آقا دهقان دستش زخمی شده آخه نماینده که شانش از اینها باید بالاتر باشه (259082)
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۲:۳۹
چرا آقای روحانی مملکت را به بازی گرفته است تو که قرار بود صالحی را معرفی کنی چرا لجبازی کردی وفردی را معرفی کردی تا رای نیاورد میخواهی مجلس را تحت فشارقرار دهی بابا این مجلس اصول گرا است نمی توانی همه را همزمان با خود همرا ه کنی همین صالحی را معرفی کن تا هم تو راحت شوی هم مردم هم مجلس این قدر مملکت و مردم را در گیر اختلافات نکن (259083)
ک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۲:۴۴
این تنروها دارن تلاشهای اخرشونو میکنن میدونن که دیگه جایی تو مجلس اینده ندارن ان شاالله (259086)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۲:۴۵
البته افراطی ها شما هستین (259087)
فلانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۲:۵۱
لطفا محمود را صدا کنید ببینه اینها چی میگن (259089)
عبدالرضا
United States
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۲:۵۵
بنده به عنوان یک جانباز جنگ تحمیلی از رییس جمهور تمنا میکنم به هر شکل ممکن رضایت نوه امام خمینی را جلب و ایشان را بعنوان وزیر علوم معرفی نمایند و بعد ببینیم این متفکرین در مجلس باز حرفی برای گفتن دارند ؟ (259090)
متنه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۲:۵۶
ازوقتی روحانی رئیس جمهور شده فتنه دان بعضیها حجیم گشته.ونزدیک پاره شدن از ته هست. (259091)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۳:۱۷
خنده داریش اینجاست که اینها می گویند ما وزیر علومی که سیاسی باشد و بخواهد دانشگاه را سیاسی کند نمی خواهیم ولی باید در مقابل فتنه موضع بگیرد یعنی سیاسی باشد!!!!!!!! (259092)
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۳:۱۸
من که حوصله خوندن این مصاحبه ...... نداشتم ولی ترو خدا چه کسانی شدن نماینده .!!!!! (259093)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۳:۴۳
مجلس همیشه نعل وارونه میزند (259096)
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۳:۴۶
هر چی تلاش کنی قد شما بلندتر نمیشه ، خوش باش (259097)
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۳:۵۰
ان شاءالله این چند ما را هم شما و برخی افراد هم اندیش چون شما را تحمل می کنیم جناب دهقان ، همان طور که 8 سال برادر محمود مورد حمایت تان را تحمل کردیم...
هر رأی عدم اعتماد و استیضاح مردم را بیشتر بیدار می کند و سکوی پرتاب اصلاح طلبان می شود. (259099)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۳:۵۱
بهتره کم کم غزل خداحافظیو بخونه! (259100)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۳:۵۲
شرط گذاشته اید که نظرات حاوی توهین منتشر نمیشود حداقل شما هم سخنانی که محتوایش اهانت به خواننده است را منتشر نکنید ! این صحبت ها آن هم از طرف یک حقوقدان اگر توهین و تمسخر نیست پس چه نام دارد. (259101)
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۸ ۲۳:۵۸
چه نونی در میارن از این اتفاقات سال 88 .. اوه اوه ... (259102)
ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۰:۰۱
خلایق هر چه لایق! بپذیریم اینها نمایندگان ما و مبین شعور سیاسی ما هستن چه رأی داده باشیم چه نداده باشیم !بنابراین بهتره خود ملت به خودش رجوع کنه که چرا چنین افراد نه! چرا چنین تفکراتی بعنوان نماینده مردم انتخاب شدن ! از ماست که بر ماست. (259103)
رضا اکبری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۰:۱۹
تا امثال شما تو مجلس باشن نه ملت و نه مملکت روی آرامش نخواهد دید
لطفا این ماشین فتنه سازی رو خاموش کنید خسته شدیم از اینهمه بد اخلاقی سیاسی شما افراطی ها (259104)
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۰:۲۰
این بنده خدا و با رسایی و الیاس نادران از آن دست آدم هایی هستند که اول انقلاب از هر کی خوششون نمیامد میگفتن ساواکیه . این کوتوله هایه سیاسی تا چند وقت پیش تمام اشکالات مملکتو مینداختن گردن شاه حالا هم فتنه را پیدا کردن چسبیدن بهش . هر کی مخالف نظراتشون باشه میگن فتنه گره ، و باید بیاد برائت بخواد . یعنی بیاد نظراتشو با ما هم سو کنه (259105)
رانت خودرويي سال ١٣٩١ !؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۰:۲۴
باصطلاح اصولگراها كلا همگي افراطيند آنگاه كه متوجه شدند در يك رقابت عادلانه مردم بهشون اقبال ندارند دست به ابزار اصليشان يعني متوسل به تندروهاي خود شدند!!!!!!!! (259106)
محمود بی نظیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۰:۲۶
حیف از وقت عزیزم که فرمایشات این نو ظهور ها رو بخوام بخونم .کلا حوصلتون ندارم . اگر حرف زدن مالیات بهش تعلق میگرفت اون وقت خیلی ها روزه سکوت می گرفتن . همگی دور هم خوش باشید . عمر کوتاهه. (259107)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۰:۲۸
"در حالی که قبل از معرفی هر فردی به مجلس، باید امکان رأی‌آوری او را سنجیده باشند، "سنجش رای یعنی لابی مثل اینکه لابی های احمدی نژاد توسط معاون پارلمانیش (یادتون هست که با پول رای می خرید)به دهان ایشون مزه کرده !!!! (259109)
عبدالصمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۰:۴۲
اقای نماینده ! چرا متوجه یک مطلب ساده و بدیهی تر از بدیهیات متنوع دیگر نمی شوید که هر وزیری که تصدیگر این وزارت خانه میشود باید سیاست های ریاست جمهور محترم را فعال تر به جلو ببرد یعنی همان کاری که اقای فرجی دانا انجام داده ولی حضرتت نشانی و ادرس اشتباه را به عنوان ملاک معرفی میکنی !! (259114)
شایان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۰:۵۷
فکر کردی اینا خودشون رای آوردن! اینا با این حرفاشون جایزه دوره بعدی مجلس رو گرفتن گه همین آقا رای نیاورد شک نکنید!!! (259116)
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۱:۰۳
این حرفهای جناب دهقان یعنی دیکتاتوری. دیکتاتوری خالص...!!!!؟؟؟ (259118)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۵:۵۱
اگروزیر حامی فتنه رای می آورد ودانشگاه وارد آشوب میشد باز شما همین حرف ها میزدید (259132)
جان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۸:۴۰
نمایندگان را حق میدهم
چون نمایندگان همه دوست داشتند اقای ج با 4میلیون رای روی کار بیاید ودوباره بورسیه بشوند خودشان وبستگانشان بروند لوس انجلس انتاتلیا اتاوا تگزاس
ومرگ بر امریکا بگویند
ما باید خوشحال باشیم که رای ندادند
اینها منتظرند تا روحانی نتواند مسیله اتمی را حل کند ودوباره شروع کنندبه صحنه سازی (259142)
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۰۸:۵۹
اگر همه در انتخابات شركت مي كردند كه اينطور نماينده يك گروه خاص انتخاب نمي شد. انشاله انتخابات بعد همه با هم اين گروه را از مجلس بيرون مي ريزيم. (259145)
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۱۰:۰۲
طبق صحبت آقاي دهقان بايد مجل مسئوليت خودش را ذر باره كابينه احمدي ن‍اد كه اين همه مصيبت براي كشور ايجاد كرد را بپذيرد (259154)
ناشناس
Germany
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۱۱:۳۸
چه بهترکه وزارتخانه توسط سرپرست اداره بشه تاوزیرتاییدی این وزیران!!لابددرآرزوی لابی وگرفتن پول برای خریدآرای فقرابرای انتخابات مجلس سال بعد!!!نجفی پایینده باد!!! (259194)
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۱۱:۴۲
همون احمدی نژاد از پس این مجلس بر میامد وحالشون راگرفت خوب بود. (259197)
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۱۱:۴۳
نمیدانم این نماینده اظهار نظرات مردم رو تو این سایت می بینه یا نه کاش یکی از اهالی شهری که این آقا نمایندشونه این موارد رو به اطلاعش برسانه (259198)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۸/۰۹ ۱۱:۵۲
جواب اینها را فقط اقای احمدی نژاد خوب میداد (259202)