خبرهای لحظه‌ای سایت بهارنیوز را در کانال تلگرامی ما فقط به آدرسbaharnewsir@  بخوانید. ضمنا سایر کانالهای همنام با بهارنیوز با آدر‌س‌های غیر از baharnewsir @ همگی جعلی بوده و هیچ ارتباطی با ما ندارند.
 
۰

جزئیات تسهیلاتی شورای پول و اعتبار

چهارشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰
گروه اقتصادی: سومین جلسه شورای پول و اعتبار در سال جاری با چند مصوبه تسهیلاتی همراه بود.
جزئیات تسهیلاتی شورای پول و اعتبار
هزار و صد و نود و نهمین جلسه شورای پول و اعتبار روز گذشته (15 اردیبهشت) با محوریت تمرکز بیشتر بانک مرکزی بر تسهیلات خرد و به منظور حمایت از تولید و تولیدکنندگان داخلی برگزار شد. بنا بر گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار پیشنهادهای ارائه شده توسط بخش اعتباری بانک مرکزی را به شرح زیر تصویب کرد:
الف) خرید کالاها و خدمات ضروری از قبیل کالاهای مصرفی با دوام نو و دست اول از محل تولیدات داخلی، هزینه تحصیل، ودیعه مسکن و سایر نیازهای ضروری مشابه حداکثر تا مبلغ 80 میلیون ریال
ب) تسهیلات جعاله تعمیرمسکن حداکثر تا مبلغ 100 میلیون ریال
ج) تسهیلات خرید خودروی سواری (تولید داخل) معادل 60 درصد بهای خودرو و حداکثر به میزان 150 میلیون ریال
د) تسهیلات کارت اعتباری بر پایه عقد مرابحه حداکثر تا مبلغ 50 میلیون ریال
ح) تسهیلات خرید خودرو بابت جایگزینی خودروهای فرسوده شخصی از محل تولید داخلی معادل 80 درصد بهای خودرو و حداکثر به مبلغ 200 میلیون ریال
شورای پول و اعتبار مقرر کرد شیوه نامه اعطای تسهیلات خودرو و کالاهای مصرفی با دوام و نحوه مصرف آن توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و به بانک‌ها ابلاغ شود.
کد مطلب: 76894
مرجع : ایسنا